Ogrzewanie podłogowe daje użytkownikowi bardzo dobre, równomierne i stabilne ogrzanie podłogi i całego pomieszczenia. Brak wyraźnie chłodniejszych i cieplejszych miejsc jak i wrażenia zimnej podłogi. W przeciwieństwie do tradycyjnych, popularnych w Polsce grzejników – nie dostarczamy ciepła w jednym miejscu, a wszędzie, na powierzchni całej podłogi.

Zastosowanie ogrzewania podłogowego oferuje nam również możliwość chłodzenia pasywnego domów, poprzez podanie zimnej wody z Pompy Ciepła w układ ogrzewania podłogowego. Dzięki temu znacząco poprawia się komfort cieplny w domu.

Przy ogrzewaniu podłogowym zyskujemy korzystny rozkład temperatury. Najcieplej jest w pobliżu stóp, minimalnie chłodniej w okolicach głowy. Organizm człowieka odbiera to jako komfort cieplny. Ważnym czynnikiem jest również fakt, iż ogrzewanie podłogowe jest źródłem typowo niskotemperaturowym, dzięki czemu zapotrzebowanie na energię cieplną, a co za tym idzie także na energię elektryczną Pompy Ciepła jest zdecydowanie mniejsze niż przy ogrzewaniu grzejnikowym. Ogrzewaniem podłogowym można również płynnie i indywidualnie sterować za pomocą nowoczesnych termostatów pokojowych – sterowanych także za pomocą Smartfona.

Oferujemy Państwu profesjonalny montaż ogrzewania podłogowego w oparciu o systemy renomowanych producentów takich jak: TeCe, Herz czy Rehau. Dla każdego budynku przygotowujemy indywidualny projekt przez osobę uprawnioną, ze wszelkimi obliczeniami. Do każdego domu podchodzimy indywidualnie. Współpracujemy z wieloma dostawcami wylewek podłogowych, zarówno tradycyjnych jak i anhydrytowych.

Oferujemy również system ogrzewania podłogowego do budynków o konstrukcji stropu lekkiego, dzięki zastosowaniu specjalnych płyt podłogowych, możesz więc zastosować ogrzewanie podłogowe np. na piętrze domu szkieletowego. Do współpracy z ogrzewaniem podłogowym idealnie nadają się niskotemperaturowe Pompy Ciepła, które gwarantują niewielkie koszty ogrzewania budynku.