Wiercenie
w betonie
social social

Jak wybrać właściwy klimatyzator ścienny ?

Jak wybrać właściwy klimatyzator ścienny ?

 

Mnogość urządzeń na naszym rynku jest na tyle duża, że kupujący może mieć problem w wyborze urządzenia i tak naprawdę – nie wiedzieć, na które parametry zwrócić uwagę. Przedstawiam więc kilka ważnych parametrów urządzeń:

 

Po pierwsze: oczywiście marka, ważne aby posiadała odpowiednie doświadczenie w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych i najlepiej gdyby nie miała w swojej ofercie tylko urządzeń ściennych małej mocy ale i większy bardziej profesjonalny sprzęt, da nam to większą pewność, że firma wie co robi.  Należy zwrócić tu uwagę na bardzo znane marki działające np. w innej branży niż klimatyzacja a oferujące klimatyzator, czy oby na pewno jest to ich produkt ? Może, można kupić go pod logiem innym mniej znanej dla Ciebie marki, jednak od lat związanej z klimatyzacją i znacznie taniej ? Znane, długo działające na naszym rynku marki klimatyzacji to min: Daikin, Eelctrolux, Fujitsu, Fuji, Gree, Mitsubishi, Panasonic,  Rotenso, Samsung, Sinclair czy Vivax. Marki z tradycjami zapewniają nam odpowiednią jakość urządzeń ale i właściwe wielkości wymienników: tani klimatyzator mało znanej marki o mocy np. 2.5kW może być tańszy o kilkaset złoty od innej firmy z wyżej wymienionych ale… np. jednostka zewnętrzna będzie miała malutką powierzchnie wymiennika co przełoży się na zdecydowanie gorszą efektywność.

 

Jak z pośród określonej grupy sprawdzonych marek wybrać najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb model ?

screen-shot-11-21-16-at-11-02-am

 

Tym sposobem analizując wszystkie powyższe czynniki, dokładając do nich cenę i design wyłania się nam na prowadzenia dwójka liderów, urządzenie marki Gree – największego producenta klimatyzatorów na świecie – model UCrown, oraz klimatyzator marki Samsung z serii Premium. Obydwa pracują w technologii Inwerterowej, w klasie A++ i A+++, głośność zaledwie 16dB na pierwszym biegu, obydwa wyposażone są w moduł WiFi działający z dowolnego miejsca na świecie.

 

GREE: http://sklep.artdomserwis.pl/glowna/24-klimatyzator-scienny-gree-u-crown-25-kw.html

SAMSUNG: http://sklep.artdomserwis.pl/glowna/29-klimatyzator-samsung-premium-25-kw.html

 

konat-2

k5

konat-3

k4

 

 

Zarówno jeden jak i drugi model został już wielokrotnie zamontowany przez naszych instalatorów i cieszy niezawodną pracą swoich właścicieli.

Wybrane najnowsze realizacje możesz zawsze śledzić na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/ArtDOMSlesin

 

Zapraszamy do naszego sklepu online