Wiercenie
w betonie
social social

Prawidłowy wybór zmywarki gastronomicznej

Prawidłowy wybór zmywarki gastronomicznej

Wychodząc naprzeciw potrzebom początkującym restauratorom i nie tylko pragnę podzielić się wiedzą w prawidłowym doborze profesjonalnych urządzeń gastronomicznych, ich właściwą eksploatacją i konserwacją aby w przyszłości uniknąć niechcianych wpadek.

Decydując się na zakup zmywarki gastronomicznej należy urządzenie dopasować do indywidualnych potrzeb danego lokalu. Zmywarka jest najważniejszym urządzeniem wykorzystywanym w gastronomi, bez którego w obecnej chwili trudno sobie wyobrazić właściwe funkcjonowanie kuchni i co najważniejsze zachowanie odpowiednich standardów higieny zastawy i sztućców. Należy pamiętać, iż zmywarka z funkcją wyparzania jest koniecznością nałożoną przez wymogi sanitarne.

Często restauratorzy zastanawiają się nad tym, a może zmywarka domowa?

Poniżej różnice, które przemawiają za wyborem gastronomicznej a nie domowej:

 

jola

I tak profesjonalne zmywarki gastronomiczne dzielimy na:

1. Zmywarki do szkła (tzw. zmywarki podblatowe) stosowane przede wszystkim w pubach, barach, kawiarniach.

 

2. Zmywarki uniwersalne to najpopularniejsze zmywarki używane w gastronomii, ze względu na to, że można w nich myć niemal wszystkie naczynia.

 

3. Zmywarki kapturowe używane w dużych obiektach, takich jak sale weselne czy hotele. Urządzenia te mogą pracować przez cały dzień bez przerwy, co umożliwia umycie bardzo dużej ilości naczyń.

 

4. Zmywarki tunelowe

Pragnę zaznaczyć, że parametry zmywarek mogą się minimalnie różnić w zależności od producenta.

Przed wyborem odpowiedniego sprzętu, koniecznie powinniśmy uwzględnić poniższe parametry:

1.Parametry użytkowe:

 

2.Parametry techniczne:

Poniżej mapa twardości wody, która wskazuje nam w jakim regionie Polski mamy „twardą wodę”.

 

j3

Należy pamiętać, że właściwie dobrana zmywarka pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas, zapewnia nie tylko komfort ale i wydajność pracy co za tym idzie zmniejsza ryzyko wpadek czyli awarii urządzenia podczas użytkowania.

Po określeniu podstawowych parametrów skontaktuj się z nami, w profesjonalny sposób dobierzemy model urządzenia spełniający potrzeby i wymagania lokalu.

Wkrótce kolejny artykuł zmywarka ciąg dalszy

Jolanta Szaszkowska

 

 

Zapraszamy do naszego sklepu online