Pompy ciepła Panasonic

Pompa ciepła to nowoczesny system ogrzewania, przede wszystkim bezobsługowy, niezawodny, wydajny oraz wbrew powszechnym opiniom bardzo energooszczędny. Zdecydowaną większość montaży uruchamiamy stosując pompy ciepła firmy Panasonic. Są to wysokiej jakości produkty, których eksploatacja jest „niezauważalna” – po prostu działa przez długi czas bez usterek i przestojów. Czasami oszczędność na etapie instalacji będzie naszym zyskiem, ale późniejsze awarie szybko mogą uszczuplić zaoszczędzone pieniądze, nie wspominając o stresie gdy za oknem jest minusowa temperatura a my nie mamy ciepła w domu. Nasi serwisanci z racji dużej ilości instalacji dobrze znają rozwiązania tych pomp ciepła i do stosowania tych produktów skłoniła nas marginalna ilość awarii – co jest największym atutem zarówno dla Klienta, jak i dla nas: pewność że Klient będzie zadowolony z produktu.

 

PANASONIC – WIODĄCY DOSTAWCA ROZWIĄZAŃ Z ZAKRESU POMP CIEPŁA.
Gromadząc doświadczenia od ponad trzech dziesięcioleci i sprzedając produkty do ponad 120 krajów świata, firma Panasonic bez wątpienia zajmuje czołową pozycję w sektorze ogrzewania i chłodzenia. W oparciu o rozbudowaną sieć zakładów produkcyjnych i placówek badawczo-rozwojowych, firma opracowuje nowatorskie rozwiązania techniczne i urządzenia, w których stosuje najnowsze technologie ustanawiające światowe standardy dla urządzeń klimatyzacyjnych. Dzięki rozwojowi firmy w skali globalnej, najwyższej jakości wyroby Panasonic zyskały w pełni uniwersalny charakter.

AQUAREA – NAJLEPSZA EFEKTYWNOŚĆ SEZONOWA.

Nowe systemy firmy Panasonic z pompami ciepła typu powietrze-woda serii Aquarea mogą pracować nawet przy 20 stopniach mrozu. Nowe systemy serii Aquarea firmy Panasonic, wykorzystujące pompy ciepła o wysokiej efektywności, nie tylko ogrzewają dom i podgrzewają wodę użytkową, ale także bardzo wydajnie chłodzą pomieszczenia w sezonie letnim. Zapewniają pełen komfort niezależnie od pogody, nawet kiedy temperatura na zewnątrz spada do -20°C.
Nowe pompy ciepła firmy Panasonic zostały zaprojektowane w odpowiedzi na zapotrzebowanie na budynki energooszczędne. Urządzenia charakteryzują się wysoką efektywnością i niskimi kosztami eksploatacji.
Dzięki zastosowaniu pomp ciepła serii Aquarea firmy Panasonic można zaoszczędzić nawet do 80% kosztów ogrzewania w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym

»Poniżej katalog z rozwiązaniami Pomp Ciepła Panasonic:

Masz problem z doborem pompy? Zadzwoń 63 270 39 07 wew 23


Pompy ciepła Hitachi

Hitachi w ofercie posiada kilkanaście pomp ciepła serii Yutaki zapewniające ogrzewanie, chłodzenie domu oraz ciepłą wodę.

Instalacja pompy ciepła odznacza się wysoką sprawnością energetyczną, ponieważ wytwarza więcej energii  cieplnej, niż zużywa energii elektrycznej. Pompa ciepła Yutaki ze współczynnikiem wydajności COP = 5,25 pobiera zaledwie 20% energii elektrycznej, by pracować wydajnie. Pozostałych 80% energii czerpie z powietrza zewnętrznego — ta część energii jest zatem całkowicie za darmo. Co to oznacza w praktyce ? 

1 KW ENERGII ELEKTRYCZNEJ DAJE PONAD 5 KW ENERGII CIEPLNEJ !

POMPY HITACHI GWARANTUJĄ WYDAJNĄ PRACĘ SWOICH POMP CIEPŁA NAWET W TEMPERATURZE ZEWNĘTRZNEJ DO -25°C.

 • NOWE, KOMPAKTOWE, LEKKIE MODELE HITACHI
  Mniejsze gabaryty i ciężar pompy ciepła ułatwiają znacznie jej transport i montaż. Są na tyle niewielkie, że można zainstalować je np. w kuchni. Akcesoria do pomp serii Yutaki pasują do wszystkich ich modeli, co znacznie ułatwia wykonanie instalacji i jej konserwację.
 • WYDAJNOŚĆ TECHNOLOGII  INWERTEROWEJ
  HITACHI używa w pompach ciepła sprężarek scroll napędzanych inwerterowo. Zwiększa to, w porównaniu z tradycyjnie napędzanymi sprężarkami, wydajność instalacji nawet o 30%. Sprzyja to większej oszczędności energii, a także wydłuża trwałość użytkową instalacji.
 • OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ
  Pompy ciepła Yutaki są stabilnymi źródłami ogrzewania, nawet przy skrajnie niesprzyjającej pogodzie, czyli w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. W takich warunkach maleje natomiast wydajność pomp ciepła konkurencyjnych marek — aby działały sprawnie, trzeba dostarczyć więcej energii elektrycznej, zwiększając zatem koszty eksploatacji.
 • WYŻSZA WYDAJNOŚĆ, MNIEJSZE ZUŻYCIE
  Porównując pompę ciepła powietrze–woda serii Yutaki z pompą ciepła marki konkurencyjnej o tej samej mocy, to pompa firmy HITACHI wyróżnia się znacznie mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Dlaczego? Ponieważ nie wymaga dogrzewania elektrycznego podczas niskich temperatur zewnętrznych — nie licząc bardzo silnych mrozów.
 • JEDEN STEROWNIK, WSZYSTKIE FUNKCJE POD RĘKĄ
  Sterownik YUTAKI umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji pracy i regulacji instalacji: ogrzewania, klimatyzacji, przygotowania c.w.u., ogrzewania kolektorami słonecznymi i podgrzewania wody w basenie. Sprawdza się nawet w roli termostatu pokojowego —  sterownik można wyjąć z panelu przedniego i umieścić w dowolnym pomieszczeniu. W ten sposób można regulować temperaturę w dwóch lub trzech pomieszczeniach.
 • ODWRACALNY CYKL CIEPLNY: CIEPŁO ZIMĄ, CHŁÓD LATEM
  Pompa ciepła może również chłodzić w tzw. odwróconym cyklu cieplnym — jeśli wyposażona jest w zakupiony oddzielnie zestaw do chłodzenia. Podłączone wówczas do układu ogrzewanie podłogowe, które daje ciepło zimą, błędzie chłodziło latem, sprzyjając komfortowi cieplnemu w domu przez cały rok. Ogrzewanie podłogowe można w trybie chłodzenia zastąpić np. klimakonwektorem. 

 » Katalog z rozwiązaniami Pomp Ciepła Hitachi:

 


Pompy ciepła Nilan

COMPACT P – JEDNO URZĄDZENIE KILKA ROZWIĄZAŃ

Urządzenie Compact P oparte jest na technologii modułowej, dlatego oferuje nie jedno ale kilka rozwiązań. Jednostkę można wyposażyć w pompy ciepła wykorzystujące wymienniki gruntowe oraz powietrze zewnętrzne. Compact P możne być głównym lub pomocniczym źródłem do ogrzewania.

Pobierz katalog:

Compact P łączy w sobie pięć funkcji:

 • Wentylacja z pasywna lub aktywna rekuperacja
 • Ogrzewanie powietrza
 • Chłodzenie powietrza
 • Produkcje ciepłej wody użytkowej
 • Centralne ogrzewanie (z AIR 9, GEO 3/6 lub EK)

 

 • Compact P (certyfikat Passive house)
  • Wentylacja z pasywna lub aktywna rekuperacja
  •  Produkcja ciepłej wody użytkowej
  Compact P zapewnia wentylacje do 300 m 3/h i odzysk 100 % energii z powietrza wywiewanego poprzez zastosowanie krzyżowego wymiennika przeciwprądowego i pompy ciepła. W tej konfiguracji Compact P produkuje ciepła wodę i podgrzewa powietrze do wentylacji.
  Ze względu na to, ze pompa ciepła posiada odwracalny obieg, latem urządzenie oprócz produkcji ciepłej wody i grzania możne chłodzić powietrze wentylacyjne. 
  Compact P w wersji EK posiada wbudowany moduł ogrzewania elektrycznego do centralnego ogrzewania. Rozwiązanie to stosuje się w domach i mieszkaniach o niewielkim zapotrzebowaniu na ciepło.
 • Compact P AIR 9
  • Wentylacja z pasywna lub aktywna rekuperacja
  • Produkcja ciepłej wody użytkowej
  • Centralne ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła powietrze/woda
  Oprócz produkcji ciepłej wody, podgrzewania i chłodzenia powietrza,
  Compact P AIR 9 posiada moduł centralnego ogrzewania do połączenia
  z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym.
  AIR 9 jest pompa ciepła typu powietrze/woda o wysokiej wydajności i
  niskim zużyciu energii elektrycznej.
 • Compact P GEO 3/6
  • Wentylacja z pasywna lub aktywna rekuperacja
  • Produkcja ciepłej wody użytkowej
  • Centralne ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła glikol/woda (wymiennik gruntowy)
  Oprócz produkcji ciepłej wody, podgrzewania i chłodzenia powietrza,
  Compact P GEO 6/9 posiada moduł centralnego ogrzewania do
  połączenia z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym
  lub grzejnikowym.
  GEO 3 and GEO 6 to geotermalne pompy ciepła o wysokiej wydajności i niskim zużyciu energii elektrycznej.